Yükleniyor...

Lamina Diş Kaplama

Şekil ve renk bozukluklarında, gülüş estetiği sağlamada, dişlerin yapısını bozmadan yapılabilecek sağlıklı ve uzun ömürlü uygulamadır.

Dişlerin ön yüzüne çok ince bir tabaka halinde uygulanan yaprak porselenlerdir. Bazı durumlarda çok hafif aşındırmalar gerektiren, bazen de dişlerde hiç aşındırma yapmadan hazırlanan estetik porselenlerdir. Gülme hattındaki tüm dişlere yapıldıklarında mükemmel estetik sonuçlar alınır. Şekil ve renk bozukluklarında, gülüş estetiği sağlamada, dişlerin yapısını bozmadan yapılabilecek en sağlıklı ve en uzun ömürlü uygulamadır.

Lamine diş tedavisinin uygulama alanları:

1-Kırık veya çatlak dişlerin onarılması dişler arasında bulunan boşlukların kapatılması
2-Diş boylarının uzatılması
3-Dişlere yeniden şekil verilmesi
4-Çeşitli nedenlerle diş renginde oluşan bozuklukların giderilmesi ,
5-Hafif çapraşık dişlerin düzeltilmesi
Porselen lamina kaplamalar yapılırken 2 veya 3 seans diş hekimine gitmek gerekir diş hekimi hazırlık aşamasında lokal anestezi ile işlem yapılacak diş bölgesini uyuşturur. Dişin ön yüzünden gerekli miktarda aşındırma yapar. Daha sonra hazırlanan bu bölgeden ölçü alarak laboratuvara gönderir.
Diş yüzeyi yaklaşık 1 milimetre civarında aşındırılır. Dişleriniz takılana kadar soğuk sıcak ve asitli gıdalardan kaçınmanız gerekir .
Diş yüzeyine yapıştırılmak üzere hazırlanan bu çok hassas Porselen kaplamalar ışık geçirgenlikleri ve yüzey özellikleri ile diş minesine benzerler. Lamine yapıştırılan diş yüzeyi parlak ve doğal görünür .
Porselen lamina diş kaplamalar birçok avantaj sunarlar . Bunların yapımı için diş yüzeyinden çok az madde kaldırılması en büyük avantajıdır . Metal içermedikleri için klasik porselen diş kaplamaları gibi diş etlerinde zamanla gribin beslenmeye neden olmazlar . Kullanımları esnasında sigara çay kahve gibi resimler nedeniyle renkleri bozulmaz . Porselen lamina dişler yapıştırıldıktan sonra dişlerinizin doğal bir parçası gibi olacaklardır kendi dişini sık kullandığınız gibi kullanmanız mümkündür ancak fıstıklı Kuruyemiş yeme kalem ısırma diş gıcırdatma gibi zorlayıcı hareketlerden kaçınılması gerekir.